Ankaragücülü taraftar Beşiktaşlı futbolculara saldırdı: Beşiktaş yönetimi, Souza'nın kırmızı kartının iptalini istiyor

Ankaragücülü taraftar Beşiktaşlı futbolculara saldırdı: Beşiktaş yönetimi, Souza'nın kırmızı kartının iptalini istiyor

Ankaragücü-Beşiktaş maçının bitiminde sahaya giren bir taraftar, Beşiktaşlı futbolcu Salih Uçan'a tekme attı. Taraftarı uzaklaştırmak isteyen Josef De Souza'nın kırmızı kart görmesini kabul edilemez bulan siyah beyazlı yönetim, hemen harekete geçerek kartın iptali için federasyona başvuracak.

QUat-aiORUO5tVS1c7zSMQ.jpg

Süper Lig'de Beşiktaş'ın deplasmanda Ankaragücü'nü 3-2 yendiği maçın bitiminde sahaya giren bir taraftar, Beşiktaşlı futbolcuya tekme attı. Taraftarı uzaklaştırmak isteyen Josef De Souza ise kırmızı kart gördü. Josef'in, tamamen takım arkadaşlarını korumak adına hareket ettiğini belirten Beşiktaş yönetimi, sahada yüzlerce güvenlik görevlisi olmasına rağmen, metrelerce koşarak gelen ve futbolcularına tekme atan taraftarı durdurma işini, ancak Josef De Souza'nın yaptığını ve bunun karşılığında kırmız kart görmesinin kabul edilemez olduğunu belirtiyor. Bu konuda hemen geniş kapsamlı bir savunma hazırlayacak olan yönetim, Futbol Federasyonu'nun duyarlı davranarak bu kırmızı kartı kaldıracağını öngörüyor. 5 GOLLÜ DÜELLO BEŞİKTAŞ'IN
BoLjVUpDs0uspeXY4MAFug.jpg

Maçın son anlarında iki yedek kulübesi arasında tartışma çıktı.
Mhw-xy2iKUWtl8avJSN1NA.jpg

Hakemin de son düdüğünü çalmasının ardından kale arkasından sahaya atlayan bir taraftar, orta sahada hakemin yanında bulunan siyah-beyazlı futbolculara doğru bir saldırı gerçekleştirdi.
9Fn9MGoOokufs56qgmygaw.jpg

Taraftarın attığı tekme siyah-beyazlı futbolcu Salih Uçan'a denk geldi.
VjW2w8vk-0GwERAhqVXLcw.jpg

Emniyet güçleri, saldırıyı gerçekleştiren taraftarı yakalayarak dışarıya çıkardı.
CnCd-SFmE0Ks6Cpp-9kWlg.jpg

Salih Uçan'a tekme atan taraftara müdahalede bulunan Josef de Souza kırmızı kart gördü.
hHlo42MzI0aDV_0bCFBRiA.jpg

jkMmNsL6m0uCBvafADKNsw.jpg

Yaşanan olaylara ilişkin Beşiktaş'ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Futbolcularımıza yapılanlar kabul edilemez. Takipçisi olacağız!" denildi.
NgAziRybyE6dbf6j6_negQ.jpg

Ankara Emniyet Müdürlüğü, MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçının sonunda sahaya giren ve Beşiktaşlı futbolculara saldıran kişinin gözaltına alındığını bildirdi.İl Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "4 Eylül Pazar günü Eryaman Stadyumu'nda MKE Ankaragücü ve Beşiktaş kale arkası tribününden saha içine atlayarak Beşiktaşlı futbolculara fiziki saldırıda bulunan B.Ö. isimli şahıs gözaltına alınarak hakkında gerekli işlemler başlatılmıştır" denildi.
3DyezsQ130qfnDKMSibcLg.jpg

_xrSMcEDfE68AsiYswjwAQ.jpg

W3TH1xcHBEWoKJa1tPa8qQ.jpg

hHNb9vB_70O90igMZah7Wg.jpg

09a-1nV3fUOIWNcy1xws5w.jpg

Fwxx8wYM-EaEeBLsBAXkKA.jpg

iIuXjp3P80eNZ8SmE1sSng.jpg

G9TOIqpSJEazPB3UPAmnPQ.jpg

GWw_-4eXfEeB7mD8ntW-Ng.jpg

xuPKw8RAh0uXzXqr5-p9mw.jpg
 
Üst Alt