SON DAKİKA: Gürcistan-Türkiye maçı sonrası soyunma odasında gerginlik

SON DAKİKA: Gürcistan-Türkiye maçı sonrası soyunma odasında gerginlik

SON DAKİKA: Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan, Gürcistan-Türkiye maçının ardından soyunma odası koridorunda Gürcistan polisinin şiddetine uğradıklarını söyledi. FIBA'ya seslenen Onan, "Kamera görüntüleri izletilmezse turnuvadan çekiliriz" dedi.

Son dakika haberi! Türkiye Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan, Avrupa Şampiyonası'nda Gürcistan maçının ardından soyunma odası koridorlarında saldırıya uğradıklarını sçyledi.

Onan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Oyundan atıldıktan sonra koridorda Furkan Korkmaz'a saldırdılar. Maç bitti, soyunma odasının önünde iki tarafımıza 30'ar polis, ittire ittire kavga çıktı. Gürcistan'ın resmi polisi bizimle fiziki bir kavgaya tutuştu" dedi.

"GÖRÜNTÜLER İZLETİLMEZSE TURNUVADAN ÇEKİLİRİZ"

Soyunma odası koridorlarındaki kamera görüntülerinin eksiksiz olarak incelenmesini isteyen Onan şöyle konuştu: "FIBA'ya sesleniyoruz; o koridordaki bütün kameraları dakika dakika, bir saniyesi eksik olmadan önümüze getirecekler. Eğer getirmezlerse turnuvayı terk ederiz. Resmen yumruk yumruğa birbirimize gireceğiz Gürcistan polisiyle. Açılın diyoruz açılmıyorlar. Bütün kameralara tek tek bakılacak, onun üzerine de alacakları kararı göreceğiz. Eğer bunu ivedi şekilde yapmazlarsa bu çocukların kılına zarar gelmesine izin vermeyiz, turnuvadan çekiliriz."

Organizasyonda yaşanan sorunlardan FIBA'yı sorumlu tutan Ömer Onan, "Buradaki en büyük hata FIBA'nın. İki oyuncunun güvenliğini alamıyorsanız bu işi yapmayacaksınız. Konsolusluğumuzla da konuşacağız, güvenlik filan gelsin. Çünkü belli ki korumayacaklar. Maçta kural hatası da var. O da ayrı zaten. Tutulacak hiçbir tarafı yok. Oyunculuk ve yöneticilik hayatımda böyle bir şeyi ilk defa görüyorum" diye konuştu.
 
Üst Alt