MHK'dan Josef de Souza yorumu (Josef de Souza'nın kırmızı kartı iptal edilecek mi?)

MHK'dan Josef de Souza yorumu (Josef de Souza'nın kırmızı kartı iptal edilecek mi?)

MHK Başkan Yardımcısı Murat Ilgaz ve TFF Hakem Danışmanı Hugh Dallas; Josef de Souza'nın Ankaragücü karşısında gördüğü kırmızı kartı değerlendirdi.

CGUCgopegEi-psx0okE5rQ.jpg

MHK Başkan Yardımcısı Murat Ilgaz ve TFF Hakem Danışmanı Hugh Dallas; haftanın olaylarından Josef'in gördüğü kırmızı kartı değerlendirdi.
JeLoh-0QYkq_875cfGHeAA.jpg

MHK Başkan Yardımcısı Murat Ilgaz Josef'in kırmızı kartı için; "Hakem elbette çaresiz kalarak oyun kurallarını uyguluyor. 3. şahıslar dediğimiz kişiye karşı hareketinden dolayı raporuna yazıyor. Olay çok çirkin. Hakem çaresiz, oyun kurallarını uygulamak zorunda kaldı." dedi.
ZCMoT-9c40a1553VCi6_wA.jpg

TFF Hakem Danışmanı Hugh Dallas ise; "Josef'in seyirciye ne yaptığını görmedim. Ona müdahale etmesi kurallara aykırı. Şiddetli bir müdahale olarak değerlendiriliyor. İster bir antrenöre, ister bir taraftara eylem olsun sonucu kırmızı kart oluyor" sözlerini sarf etti.
5rDTlPEdaEuYIM-m-OCkRQ.jpg

Ankara Eryaman Stadyumu'nda önceki gün oynanan MKE Ankaragücü-Beşiktaş futbol müsabakasının bitiş düdüğünden hemen sonra sahaya giren B.Ö, Beşiktaşlı futbolculara saldırmıştı.
ORBcUUzcTk-OUjXeyBNaEQ.jpg

6222 sayılı "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçlamasıyla gözaltına alınan şüpheli, sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
eid6yDjeAk-k27vptCnYdQ.jpg

MKE Ankaragücü ile Beşiktaş arasında oynanan maçın ardından sahaya girip Beşiktaşlı futbolculara saldıran B.Ö. hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.
 
Üst Alt